Milostné zvířátko

Zvířátko a ještě k tomu milostné! No uznejte. To musí být něco extra příjemného a roztomilého. Mé podvědomí nejspíš zapracovalo a když jsem si hrála s kameny a dřevem připraveným k malbě, když jsem přemýšlela, nebo spíš naciťovala co s tím podniknu, najednou tu byla. Hned dvě. Zvířátka.
Při tvorbě jsem si s nima jen tak hezky hrála. To až pak, při focení, popisu a přidělávání háčků na zavěšení si se mnou začala povídat. A jsou to fakt neodbytné otázky.

Jsi taky Milostné zvířátko?
Dělal ho někdy z tebe někdo?
Dělalas ho sama ze sebe?
Proč ti nestačí, co jsem z tebe udělal JÁ?
A znáš vůbec celý text té árie?

No, faktem je, že jsem se zastavila u pozlaceného pásu. Takže jak to vlastně je?

Milostné zvířátko
uděláme z vás,
kolem hrdla dáme
pozlacený pás.
Přehezká škraboška
skryje tvářičky
a v měkounké botky
dáme nožičky.
Budete jak Mílek
krásně vypadat.
Svět zajásá,
když vás uzří tancovat.

Vlastně jsem sice věděla, že se to zpívá v Prodané nevěstě, ale komu to zpívají? Víte to? Tak jsem na to okamžitě mrkla a začaly naskakovat další souvislosti. Vašek v Prodance je fakt trdlo. Potřebuje stylistu a učitele tance a nejlépe rovnou psychologa, či alespoň kouče. To je jasný. Ale vážení, mě se v myšlenkách zjevil můj drahý muž a já pochopila, co vám mají má Zvířátka říct.

Buď vděčný za každou překážku, kterou ti život hodí pod nohy. Čím hůř, tím líp. Protože jedině když projdeš ohněm, může z tebe býti Fénix. Nebo už jsi slyšel, že povstal, jako Fénix z pohodlné postele? Nějaký ten stylista či kouč to potom možná trochu doladí. Ale opravdové sebevědomí můžeš získat jen v opravdových problémech. Setkání se smrtí je u domorodých kmenů dodnes rituálem přechodu do dospělosti. Protože dospělý chlap by už nějaké to sebevědomí mít měl a Vašek je každému jen k smíchu i s deseti pozlacenými pásy.

Jak nastolit opravdové nebezpečí v naší měkké a ochranitelské společnosti? To vám teda neporadím. Život to často dřív nebo později zařídí většinou sám. Maminkám snad doporučím, aby své miláčky vykopali z hnízda dřív než ve třiceti.
A když ještě ve čtyřiceti máte pocit, že potřebujete kouče, tak si ho samozřejmě najměte….ale zároveň doporučuji něco jako přechod velehor.

Příkladem velepříkladným je můj manžel, který mě svým nedozírným sebevědomím často dost irituje (zvolila jsem slovo vhodné k publikování). Ani po 21 letech soužití mě nepřestává udivovat svou sebejistotou, okamžitou připraveností k jakémukoli boji a spolehlivostí. No ano. Dříve než v patnácti letech věděl, že se umí a musí postarat sám o sebe a když něco chce, nikdo jiný než on sám mu to nepřistrčí. Tři sourozenci a matka samoživitelka.
Jasně, že sebereflexe by občas nezaškodila. Ale ten základ nejzákladnější, ten tam je tak hluboký a široký, že vše na něm postavené může sice časem obrůst mechem, ale nikdo to nezboří!

Takže proč si pořídit za velké peníze moje malé Milostné zvířátko? Pocity nebeské na první pohled nevzbuzuje a nazývat ho Ikonou???

Každý pohled na něj ti připomene, že problémy neexistují. Jsou tu JEN příležitosti k růstu. Příležitosti k tomu, aby ses stal Milostným člověkem. Člověkem, který je přitažlivý a inspirativní jen tím, že se nadechne a trochu narovná záda.

Problém? Hurá!

Jsem vášnivá malířka, experimentátorka, inspirátorka a objevitelka skrytých možností. Pomůžu vám namalovat váš první opravdový obraz a zjistit, že malování je hra plná vzrušení a dobrodružství. Můj příběh najdete tady.
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Obraz? Chci to zkusit!

    E-book o tom, jak, čím a na co namalovat opravdový obraz.