Lze vyfotit duši?

Ženy milé! Líbíte se sami sobě na fotkách? Nikde nic neretušujete, nevylepšujete a s nadšením sdílíte své foto na sociálních sítích? Óóó, vy se máte! Moc vám to přeju, ale tento blog je pro ty ostatní, nespokojené.

Já jsem se vlastně nikdy nefotila ráda. Ani v mládí, kdy (jak potvrdí pamětníci) jsem byla štíhlá a krásná. Vždycky jsem sama v sobě, ve svém pocitu, byla jaksi lepší, opravdovější, zajímavější a mocnější, než TA na fotografii. Sama pro sebe jsem se vyhodnotila jako nefotogenická osoba a dál jsem to neřešila. Jednou mě vyfotila hezky kamarádka Věruška (to mi bylo asi 40 let)

 

a o pár let později kamarádka Martina (myslím 50 let)

a s tím jsem si na dlouhou dobu v e-prezentaci vystačila. Ale nastal čas, kdy přemýšlím o vlastních wwstránkách a k tomu patří i osobní prezentace. Nevím jak vás, ale já, když zkoumám něčí práci, vždy mě také zajímá, jak dotyčný vypadá.

Už dlouho sleduji fotky Hany Valentové, neboli 3 kavky. Vždy jsem obdivovala, jak dobře vypadají její modelky i fotky žen, které se objevují ve fotodokumentaci z různých Fler-setkání. Vrtalo mi hlavou, jestli jsou opravdu všechny, na které Hanka namíří foťák tak výjimečné krasavice. Dokonce to zašlo tak daleko, že jsem zatoužila se těchto setkání zúčastnit.

Po přelomu roku se ve mně cosi hnulo a byla nezbytná akce. Prozkoumala jsem kavčí wwstránky, zjistila, že se Hana zabývá i typologií a že bych vlastně dost chtěla, aby se chvíli zabývala mnou a udělala mi fotky, kterými bych se na sítích nestyděla prezentovat.

Když něco je jak má být, je to hned, Poté, co jsem Hance napsala, jsme si domluvily hned druhý den osobní setkání. Nečekaly jsme ani na sníh, ani na lepší světlo, já jsem si ani neumyla vlasy, ani neudělala make-up…..vlastně jsem chtěla Hanku jen osobně poznat, ev. naplánovat nějakou konkrétní fotící akci.

Jenže Hana je žena činu. Po dobré kávě mě vyhnala na zahradu. Ještě předtím mi ovšem jen tak mimochodem přehodila přes ramena svůj tmavo vínový pléd. Chápala jsem to jako ochranu proti vlezlé zimě….až při pohledu na fotky jsem si uvědomila, že tahle barva vypadá na fotkách fakt lépe, než černá, do které se většinou oblékám.

Hanko, byl to záměr, nebo intuice? Vše prostě tak nějak obyčejně plyne, večer přijde mail a já jsem poprvé v životě z vlastních fotografií prostě nadšena!

 

A následuje další překvapení! Okamžitě přichází vlna inspirace a intuice! Zatoužila jsem přenést podobu své duše na plátno a to tak moc, že jsem se hned následující ráno rozjela koupit velké plátno, které jsem doma neměla. Několik osobních mandal jsem již dělala.  Kdybych jako podklad – inspiraci k malbě měla foto od Hanky, napojila bych se bleskurychle. Obě totiž toužíme ukázat to samé. Vnitřní vesmír…..

 

Hana je žena mnoha talentů.Ovšem její talent odhadnout váš typ a styl a s pomocí fotoaparátu ho vám samým ukázat, je prostě udivující. A to vše jen tak, jakoby mimochodem, při příjemném povídání. Bez stylistů, bez líčení, bez ateliéru, bez světel, bez kostýmů. Obdivuhodné!

Koukám na své fotografie a ač mozek hodnotitel říká: stará, tlustá, bláznivá…..Má duše jásá! ANO, TO JSEM JÁ!!! Silná, moudrá, nekonvenční, vášnivá, vědomá žena. Lze vyfotit duši? Ano! Ale umí to málokdo. Hana Valentová patří k těm bohem políbeným. Děkuji!!!

 

P.S. Sama sebe jsem odhadla na typ – Čarodějka. Nebo spíš – stará čarodejnice. Ale Hana pravila, že tam vidí také kus Archetypální bohyně! Och, jak příjemně lichotivé…Chcete si také pohrát s typologií? Stáhněte si na Hančiných wwstr. E-book o sukních (zdarma!)

Skuste někdy aspoň na chvilku uvěřit svému vnitřnímu hlasu. Určitě se občas ozývá a více či méně naléhavě říká: Jsi krásná! Nepoměřuj své kvality s nikým a s ničím! Já netvořím napodobeniny a kopie.Jen svébytné originály!!!

S láskou – spokojená stará čarodejnice – Ivana (foto od Hanky z roku 2022)

Jsem vášnivá malířka, experimentátorka, inspirátorka a objevitelka skrytých možností. Pomůžu vám namalovat váš první opravdový obraz a zjistit, že malování je hra plná vzrušení a dobrodružství. Můj příběh najdete tady.
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Obraz? Chci to zkusit!

    E-book o tom, jak, čím a na co namalovat opravdový obraz.